Skip to main content

Beboere og pårørende

Bergen kommune disponerer våre plasser gjennom forvaltningsenheten i Årstad bydel. Søknad om plass må gå til forvaltningsenheten, og behandles der.

Våre beboere kommer til oss både fra eget hjem, sykehus og andre institusjoner. Det er viktig for oss å få en god dialog med beboer og pårørende fra første stund. Det å flytte er alltid en påkjenning. Innflytting på en institusjonsplass kan også være forbundet med følelser rundt tap av eget hjem, og erkjennelse av å være avhengig av hjelp og omsorg. Vi ønsker å bidra med det vi kan for å gjøre overgangen enklest mulig for alle som flyttet inn hos oss.

Alle våre nye beboere får heftet; Velkommen som ny beboer. Her kan du finne nyttig informasjon om vårt eldresenter.

Beboertilbud

Beboertilbud, arrangementer og aktiviteter.

Pårørende

Selv om vi overtar den daglige omsorgen for beboerne er kontakten med de pårørende av stor betydning for opplevelse av livskvalitet. Her finner du mer info om besøksrutiner og annen relevant informasjon for dere som er pårørende.